Víkendové shrnutí turnajů

Play-off dorostenců a další turnaje.

Druhý prázdninový víkend byl ve znamení prvního kola play-off 1. ligy dorostenců. Ostatní soutěže byly z důvodu prázdnin pozastaveny a mohli jsme se soustředit pouze na dorostence. Ti v sobotu zavítali k soupeři do Náchoda, kde se nám po výborném týmovém výkonu podařilo vyhrát poměrně vysoko 9:2. Do druhého domácího zápasu jsme si přenesli náskok 7 gólů, který jsme v neděli na domácí půdě ještě navýšili a zvítězili i doma 3:2. Bohužel tento zápas byl poznamenaný rozporuplným rozhodnutím rozhodčích, kteří vyloučili našeho hráče do konce utkání. Doufáme, že se podaří do dalšího kola tento nešťastný moment zvrátit a do série s Mladou Boleslaví jít v plné síle.

Florbalový maraton o tomto víkendu začal v sobotu v domácí hale, kde se ukázal tým mladších žáků na malém hřišti 3+1. Ve stejný čas se představily nejmenší děti ve Slatiňanech. I ty předváděly výborné výkony.
Muži odehráli své utkání v Litomyšli, kde kvůli neproměňování šancí první zápas prohráli s rezervou Vysokého Mýta, v druhém zápase porazili domácí rezervu Litomyšle vysoko 5:9. Ženy odjely ke svým zápasům do Rtyně v Podkrkonoší. Čekal je těžký boj s nejlepšími týmy. V prvním zápase holky statečně bojovaly a soupeřkám byly vyrovnaným protivníkem. Ve druhém zápase už jim bohužel docházely síly.
Večer nás čekal 1. play-off zápas druhého kola dorostenců proti Florbal Mladá Boleslav. Skvělá atmosféra, kluky přišlo podpořit skoro 200 fanoušků a vytvořili výbornou kulisu celého zápasu. Umocněna dobrým bojovným výkonem od obou týmů. Bohužel Boleslav byla šťastnější, potrestala většinu našich drobných chyb a zvítězila 5:1. Pro kluky to znamenalo, že v neděli museli v Boleslavi zvítězit o 4 góly, aby mohli pomýšlet na postup.

V neděli mladší žáci jeli do Jičína odehrát své zápasy. V prvním zápase poměřili síly s domácími hráči a suverénně zvítězili 9:1.Ve druhém zápase na nás čekal tým z Pardubic a po velkém boji jsme vyhráli 2:0. Třetí zapas ukázal velkou sílu týmu ,kdy jsme tři minuty před koncem utkání prohrávali 1:3 s týmem z Chrudimi, ale po skvělém obratu jsme vyhráli 4:3. Na závěr nás čekal tým z Hradce Králové ,s kterým jsme si poradili a vyhráli 4:0. Všem dětem patří velký dík za skvělý výkon.

Odpoledne rozehráli odvetu právě dorostenci, kterým se vůbec nepovedla první třetina. Tu bohužel promarnili a prohráli 3:0. Od druhé třetiny do hry nastoupili jako jiný tým, kluci ze sebe vymáčkli poslední zbytky sil, podařilo se jim zápas otočit a ještě zdramatizovat. Jenom škoda promarněného začátku, ke konci zápasu ještě byly šance na otočení vývoje série. I tak sezóna dorostenců byla výborná a kluci nabrali spoustu nových zkušeností a vytvořili super partu. Určitě nás čeká i nějaký letní turnaj, kde tenhle tým ještě odehraje svoje zápasy.

Děkujeme všem za reprezentaci klubu a těšíme se na další zážitky.