Články

Zpět na úvod
Důstojné loučení A týmu se sezónou

Litomyšl – V sobotu 1. 4. měli florbalisté Skutče na programu poslední turnaj v sezóně 2016/2017. V obou zápasech čekali soupeři, kteří se v tabulce vyhřívali nad Skutčí – šestý Dvůr Králové a čtvrtá Haga Pardubice.

FbC Skuteč – TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 3:6 (2:2, 0:1, 1:3). První vzájemné měření sil skončilo divokou přestřelkou, kterou ovládli Dvorští poměrem 7:11, takže Skuteč měla soupeři co vracet. Do zápasu však lépe vstoupil Dvůr Králové, který dostal do vedení ve třetí minutě Janíček. Obdržený gól Skuteč nezaskočil a utkání bylo až na skóre velmi vyrovnané. Tuto skutečnost změnil ve dvanácté minutě Kremina, když přesně zakončil individuální akci. Jenže minutu po vyrovnání vrátil vedení na stranu Dvorských Heřmanský. Do konce první třetiny se ještě podařilo vyrovnat Částkovi a do prostřední části se vstupovalo za stavu 2:2. Také ve druhé třetině probíhala vyrovnaná bitva o každý metr hřiště. Mírně úspěšnější v této fázi hry byli Dvorští, když se Lašku povedlo překonat Krejcarovi. Mnohé šance prostřední části už zůstaly nevyužity. Další změny skóre tak přinesla až poslední třetina. V té nejprve srovnal na 3:3 Hurych, jenže pouhé dvě minuty poté poslal Dvorské znovu do vedení Krejcar. Zatímco Skuteč marně dobývala Godárovu branku, Dvůr byl výrazně úspěšnější, konkrétně Janíček, který dvěma brankami přinesl na hole svých spoluhráčů klid. V závěru utkání se již Skutči nepodařilo překonat nezdolnou defenzivu Dvora, který si tak připsal tři body do tabulky.

Branky: Kremina, Částek, Hurych – Janíček 3, Krejcar 2 Heřmanský.

Haga Pardubice – FbC Skuteč 5:5 (3:2, 0:2, 2:1). Do posledního zápasu šla Skuteč s vědomím, že výhra jí zaručí posun v tabulce na sedmou příčku před Jičín. Podle toho se také řídil kapitán Kuta, který přesnou trefou zařídil Skutči vedení 0:1. Pardubice však obdržená branka probudila a odpověď v jejich podání byla opravdu povedená – tři branky v pěti minutách znamenaly vedení Hagy 3:1 v desáté minutě. Ani Skutečští s odezvou neotáleli a ve 12. minutě po závaru před Vraným snižoval Krejčí. Pardubičtí byli aktivnější na míčku, ale pozorná obrana Skutče žádné chyby nepřipouštěla. Ve druhé třetině Skuteč opět hrozila hlavně z brejků a po jednom takovém bylo nařízeno trestné střílení, ve kterém však Kremina proti Vranému neuspěl. V následné přesilové hře se už Skutečští mohli těšit z vyrovnání na 3:3 po zásahu Horníka. Skuteč měla najednou více ze hry, což pramenilo v další prohřešky proti pravidlům soupeře. Jeden takový faul rozhodčí odměnili již druhým trestným střílením v krátkém sledu. K němu se tentokrát postavil Kuta a úspěšnou kličkou do forhendu nedal Vranému šanci – 3:4. Obratem zaskočená Haga si nevěděla rady s obranou soupeře a Skuteč držela jednobrankový náskok. Sedm minut před závěrečnou sirénou se přesnou ranou po výběhu od mantinelu podařilo zvýšit již na 3:5 Částkovi. To ale paradoxně vehnalo Pardubicím více energie v honbě za vyrovnáním – minutu po brance na 3:5 se před Laškou zjevil osamocený Gregorczyk a snížil na 4:5. Tlak Hagy narůstal a po přesné kombinaci vyrovnal dvě minuty před koncem svou třetí brankou v zápase Pátek. Přes některé další šance už zůstalo skóre vyrovnané a oba týmy braly zaslouženě po bodu.

Branky: Pátek 3, Sýkora, Gregorczyk – Kuta 2, Krejčí, Horník, Částek.

Florbalisté Skutče z posledního turnaje brali 1 bod, který na posun na sedmou příčku tabulky nestačil. Nicméně i osmá příčka by měla zaručit bezpečné setrvání v regionální lize i v příštím ročníku soutěže. Přes zimní výsledkovou mizérii se v několika posledních turnajích sezóny podařilo týmu vtisknout jistý styl hry, čímž si dokázal, že může hrát vesměs vyrovnaná utkání i s týmy ze špičky tabulky. Tým doplněný o perspektivní juniory by tak v případě zodpovědné letní přípravy a tvrdých tréninků mohl mít potenciál bojovat o mnohem vyšší příčky, než tomu bylo v právě uplynulém ročníku.

Sestava FbC Skuteč: O. Laška – M. Hromádko, J. Kadavý, O. Krejčí, J. Lorenc, D. Stöhr – M. Kremina, L. Horník, K. Kuta /C/, V. Částek, F. Hurych.