Články

Zpět na úvod
Vydařená sobota v domácí hale!!!

Tuto sobotu se ve Skutečské hale odehrály souboje v našich mládežnických kategorii.

Ráno se představili mladší žáci, kteří se postupně utkali s týmy z Chlumce nad Cidlinou, Lanškrouna a Hlinska. Se všemi týmy jsme odehráli výborná utkání plné gólů a šancí. Díky naší hře se nám dařilo týmy přehrávat, ale i tak byl turnaj velice vyrovnaný a pěkný.

Všem týmům a hráčům na turnaji děkuji za super výkony a snahu, kterou předvedli. Zároveň bychom byli rádi, kdyby se do florbalu ve Skutči přidali i další noví hráči a pomohli nám vytvořit týmy ještě silnější.

Odpoledne se představily dorostenky

Hodinu po poledni, v Městské sportovní hale ve Skutči, bylo na pořadu dne „derby“. Proti sobě stanuly týmy ze Skutče a Vysokého Mýta. Hosté byli bráni jako favorit a to hlavně pro to, že takřka celý jeho tým tvořily hráčky ročníku 2001. To domácí se spoléhají především na slečny z ročníku 2004, který tvoří takřka celý tým. Skóre zápasu otevřely nejprve hosté a svým tlakem plnily roli favorita. Úpěnlivá obrana Skutče a skvěle chytající Sodomková ale nedovolily Mýtu žádný další gól. Domácí čekali na protiútoky a ty se jim také podařilo proměňovat. V polovině třetí třetiny svítil na tabuli stav 3:1, když domácí křídelnice Kotvasová vstřelila čistý hattrick. Nakonec se ještě podařilo skórovat Novotné a výsledek 4:1 dal domácím první tři body do tabulky Ligy Dorostenek.

Druhý zápas proti Hostinnému nikdo nevěděl co čekat. Tým z Krkonoš v předchozím zápase podlehl Orlicku-Třebovsku 0:9, ale opět byla většina hráček z ročníku 01. Bohužel i tak bylo zvýšené sebevědomí asi tou největší chybou. Projevilo se to, když tým domácích po dvou třetinách prohrával 2:3. Před třetí třetinou tak proběhla vážná rozmluva na téma – jak začít hrát florbal. Naštěstí tedy gól Kotvasové, po 25 sekundách třetí třetiny zajistil prozatímní remízu. Další její vstřelená branka ji opět zajistila hattrick a týmu vedení. Hostinné se nevzdávalo, ale veškeré jejich akce končily u sester Sodomkových nebo skvěle bránicí Burešové a Drahokoupilové. Z tlaku domácí tým vysvobodila až druhá zápasová branka Fickové. Zápas skončil 5:3 a plný bodový zisk z domácího turnaje byl nad očekávání splněný cíl.