Články

Zpět na úvod
Muži si z Pardubic přivezli pouhý bod

Muži si z Pardubic přivezli pouhý bod

Pardubice – v neděli 29. 10. pokračovala svým druhým kolem regionální liga mužů. Na florbalisty Skutče čekal tradičně silný celek Pardubic a nováček v soutěži z Náchodu.

Sokol Pardubice B – FbC Skuteč 2:2 (0:0, 1:2, 1:0). Domácí rezervě superligového Sokola se proti Skutči tradičně daří a favorit tak byl jasný. Tuto roli Pardubice potvrzovali od samého úvodu, když se na obranu Skutče valil jeden útok za druhým, nicméně výborný Laška hned třinácti pokusům v prvé třetině odolal. Skuteč hrozila pouze ojediněle, což potvrzují pouhé tři střely na branku domácího brankaře Špačka. Druhá třetina byla již o poznání vyrovnanější, přesto se z vedoucí trefy radovali domácí po přesném zásahu Bahníka. Tentýž hráč však dopřál gólovou radost i soupeři, když si krátce po polovině utkání nešťastně srazil Tesařovu přihrávku zpoza branky do vlastní sítě. Skutči se povedlo otočit skóre dvě minuty před druhou přestávkou, když míček ze vzduchu umně sklepl Kremina (1:2). Do poslední třetiny se vstupovalo za překvapivého stavu. Ten však nevydržel příliš dlouho. Svůj druhý přesný zásah do Laškovi sítě si připsal Bahník. Domácí Sokol chtěl skóre znovu převrátit na svoji stranu, ale pevná obrana v čele se svým dirigentem Stöhrem byla nezlomná. Defenzivní taktika proti silnému soupeři přinesla kýžené ovoce a poprvé v historii vzájemných zápasů skončil duel jinak, než výhrou Pardubic.

Branky: Bahník 2 – Kremina, Bahník (vlastní).

FbC Skuteč – Florbal Primátor Náchod B 1:4 (1:0, 0:0, 0:4). Sestava Skutče doznala jediné změny, když Lašku v bráně nahradil Novák. Skuteč plná chuti z nečekaného bodového zisku z prvního zápasu vstoupila do utkání lépe a prakticky z první nebezpečné akce se povedlo skórovat Horníkovi. Další průběh první třetiny však naznačil, že míček v síti bude spíše jevem výjimečným. Novák a na druhé straně Hájek dominovali svým brankovištím a střelci obou týmů byli zcela bezradní – do konce první třetiny gól nepadl. Když navíc precizní obranná hra soupeřů na hřišti opanovala i část druhou, začala poslední třetina za stavu 1:0 pro Skuteč. Tu lépe zahájili Náchodští, když se podařilo odčarovat Novákovu svatyni Popovi. Po obdržené brance rostla pasivita Skutče a soupeř se dral za rozhodnutím. Náchodu se povedlo dostat do vedení pět minut před koncem utkání, když své spoluhráče rozjásal Donaj. Po oddechovém čase Skuteč vrhla zbytky sil do útoku. Největší šanci měl při své střele z úhlu Tesař, ale rozezvonil pouze břevno za Hájkem. Při hře vabank otevřela Skuteč svá zadní vrátka, čehož soupeř bezchybně využil. V poslední minutě se hned dvakrát před Novákem osamocen zjevil Adler a ani jednou nezaváhal.

Branky: Horník – Adler 2, Pop, Donaj.

Sestava FbC Skuteč: O. Laška, J. Novák – M. Hromádko, D. Stöhr, J. Kratochvíl, O. Krejčí, V. Částek – M. Malý, L. Horník, M. Kremina, K. Kuta /C/, F. Hurych, J. Tesař.