Články

Zpět na úvod
Muži opět bez bodového zisku

Jičín – po nepovedeném vystoupení v domácí hale chtěla Skuteč napravit dojem na čtvrtém kole regionální ligy mužů. To se však nepodařilo a po raketovém vstupu do sezóny zatím následuje strmý pád tabulkou.

TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem – FbC Skuteč 6:4 (1:2, 1:2, 4:0). Souboj sousedů v tabulce sliboval vyrovnané utkání a papírové předpoklady se naplňovali po celé utkání. Do zápasu vstoupili lépe Dvorští, protože ve třetí minutě vymetl růžek Novákovi branky Kavan. V průběhu první třetiny otočil skóre navrátilec do sestavy Skutče Petr Novák, když se prosadil dvakrát během dvou a půl minuty. Druhou třetinu odstartovala přesilovka skutečských, ale Dvůr se úspěšně ubránil a vzápětí srovnal Suk na 2:2. Nerozhodný stav netrval dlouho, protože během pouhé půl minuty se Skutči povedlo vstřelit dvě branky a odskočit díky Novákovi a Částkovi již na 2:4. Třetí třetina ale patřila Dvoru Králové. Postupně své branky vstřelil Suk, Neumann, opět Suk a na konečných 6:4 završil Janíček. Skutečští měli své šance k rozhodnutí zápasu, ale neschopnost proměnit tyto šance stála tým z města obuvi jakýkoliv bodový zisk.

Branky: Suk 3, Kavan, Neumann, Janíček – Novák 3, Částek

FbC Skuteč – FBC Letohrad Orel Orlice 4:6 (2:1, 2:4, 0:1). Nováček soutěže z Letohradu má famózní vstup do sezóny, který ho vystřelil na třetí místo tabulky. Favorit utkání byl tedy jasný, nejen protože se skutečští v posledních zápasech s formou nepotkali. Byli to ale právě oni, kdo se dostali do vedení. Přesnou kombinaci zakončil Hurych. Letohrad byl v zápase aktivnější a většina pokusů končila na výborném Laškovi, nebo na tělech obětavých obránců. Srovnat se povedlo až Majvadovi v desáté minutě. Vzápětí vrátil vedení Skutči junior Částek. Do druhé třetiny vstoupili opět lépe skutečští, když na 3:1 navýšil Hurych. Letohrad stále dobýval Laškovu svatyni a dočkal se zaslouženého srovnání – trefil se Švec a Náhlík. Přestřelka pokračovala a výborně hrající druhá útočná trojka opět vrátila vedení na stranu Skutče, když se o gól zasloužil Částek. Jenže Letohradští se nevzdali a ještě v druhé třetině převrátili misky vah na svoji stranu. Skóre na 4:5 otočili Mudroch s Náhlíkem. V průběhu třetí třetiny Skuteč hrozila především z brejků, ale všechny pokusy končili na bezchybném Moravcovi. Letohrad zlomil odpor svého soupeře díky brance Skalického, čímž rozhodl o tom, že skutečští si připíšou již pátou porážku v řadě.

Branky: Hurych 2, Částek 2 – Náhlík 2, Majvald, Švec, Mudroch, Skalický.

Sestava FbC Skuteč: J. Novák, O. Laška – O. Krejčí, J. Kratochvíl, M. Hromádko, D. Stöhr – M. Kremina, K. Kuta /C/, P. Novák, M. Malý, F. Hurych, V. Částek.