Články

Zpět na úvod
Áčko prolomilo dlouhou sérii nezdarů

Trutnov – pátý turnaj regionální ligy mužů nasměroval florbalisty Skutče do města v Krkonoších, kde na ně čekal tým z Vrchlabí a celek domácích.

FbC Skuteč – TJ Spartak Vrchlabí 0:9 (0:5, 0:1, 0:3). Vítěz tří předchozích sezón regionální ligy z Vrchlabí kráčí i v této sezoně suverénně za obhajobou titulu a trápící se celek Skutče neměl být v této cestě žádnou překážkou. Prakticky rozhodnuto bylo již po první třetině, kterou Vrchlabí ovládlo 0:5. Skuteč se ze svého obranného pásma dostávala pouze sporadicky a za celý zápas se dostala k pouhým sedmi střelám, které všechny bezpečně kryl Racek. Přes zlepšenou obrannou hru Skutče v druhé třetině byl Novák v brance Skutče stále v plné permanenci a inkasoval pouze z hole Pršaly. Lídr tabulky přidal v poslední třetině ještě další tři branky a s velkým přehledem si došel pro desáté vítězství v řadě.

Branky: Frýda 2, Rejmont 2, Kramer, Jirák, Havlík, Pršala, Poláček.

FBC Trutnov (DTJ) – FbC Skuteč 4:9 (0:3, 3:3, 1:3). Trutnov po pádu z divize C prožívá děsivou první polovinu sezóny, protože v uplynulých zápasech nezískal jediný bod. Skuteč si v zápase s Vrchlabím připsala šestou porážku v řadě a na trápícím se Trutnovu chtěla také konečně prolomit bodové strádání. Byli to právě hosté, kteří lépe vstoupili do utkání. Po Droppově vyloučení na 5 minut se přesilovou hru povedlo zužitkovat Kreminovi. O necelých pět minut později zakončil přesnou souhru Hromádko a vzápětí Kremina zvýšil již na 0:3. Do prostřední části měli skutečští opravdu impozantní vstup a během pěti minut se povedlo dvakrát skórovat Kutovi, a když Kremina dovršil hattrick, museli domácí otáčet stav 0:6. Při pohodlném náskoku se Skuteč přestala soustředit na defenzivní práci, čehož soupeř brzy využil. Branky Hepnara, Nejezchleba a Trnky dali Trutnovu naději na zvrat. Ve třetí třetině dostali domácí šanci na další snížení, ale přesilovou hru se jim využít nepovedlo. Po jejím skončení navíc navýšil na 3:7 Hurych. Přestřelka pokračovala a Trutnov znovu dotahoval, tentokrát zásluhou Vosyky. Poslední záchvěv domácího odporu definitivně zlomil Tesař a skóre na 4:9 uzavřel svou třetí brankou Kuta. Skutečští tak po téměř dvou měsících vyhráli soutěžní zápas a připsali si tři body do tabulky soutěže, ve které poskočili na sedmou příčku před Jičín.

Branky: Hepnar, Nejezchleba, Trnka, Vosyka – Kremina 3, Kuta 3, Hromádko, Hurych, Tesař.

Sestava FbC Skuteč: J. Novák – D. Stöhr, M. Hromádko, J. Lorenc, O. Krejčí – M. Kremina, F. Hurych, K. Kuta /C/, J. Tesař, P. Novák.