Články

Zpět na úvod
Skuteč zahájila nový rok neúspěšně

Jičín – v sobotu 13. 1. se florbalisté Skutče vydali na první dvojutkání roku 2018. Ani v jednom z utkání se nepodařilo bodovat a v tabulce klesli na osmou příčku.

FBK Orlicko-Třebovsko – FbC Skuteč 6:3 (1:1, 3:2, 2:0). Nováčkovi soutěže se prozatím daří a jeho úspěchy ho vynesli již na třetí místo tabulky. V opačném rozpoložení se nachází skutečští, kteří z posledních deseti utkání získali pouhé 4 body. Do Jičína tým dorazil ve výrazně oslabené sestavě. Tradiční brankařskou dvojici musel dokonce nahradit obránce Krejčí. Utkání lépe zahájila Skuteč, když pohotovou dorážkou otevřel skóre Kuta. Vzápětí však vyrovnal Tesař a vyrovnaný duel pokračoval celou první třetinu. Skuteč se dostala opět do vedení z úvodu druhé třetiny – trefil se Malý. Orlicko-Třebovsko však dlouho s odpovědí neotálelo a když během pěti minut nasázelo tři branky, rázem vedlo 4:2. Obrana OT zaváhala těsně před druhou sirénou, když chybnou rozehrávkou nabídla příležitost ke snížení Hurychovi. Ten svou šanci bezpečně proměnil a do poslední třetiny se šlo za jednobrankového rozdílu. Orlicko-Třebovsko mělo balonek více na svých holích, vyložené šance stále nepřicházely. Skuteč se pokoušela vyrovnat, ale Aubus byl bezchybný. Až sedm minut před koncem zápasu se po individuální chybě v obraně Skutče prosadil Petráž. Stejný scénář se opakoval o dvě minuty později a Tesař navýšil na konečných 6:3.

Branky: Tesař 2, Langer, John, Horák, Petráž – Kuta, Malý, Hurych.

FbC Skuteč – HAGA Pardubice A 7:14 (3:2, 1:7, 3:5). Pardubičtí měli brilantní vstup do utkání a ve druhé minutě vedli již 0:2. Skuteč však po dvou brankách Stöhra a jedné trefě Kuty otočila skóre ve svůj prospěch – 3:2. Druhou třetinu zcela opanovala HAGA, která tragické obraně Skutče nastřílela hned sedm branek, a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. Divoká přestřelka pokračovala i v poslední třetině, ve které padlo hned osm branek. Skuteč náhradnímu brankaři Krejčímu při obranné hře příliš nepomáhala a inkasovaných 14 branek je hlavně obrázek nedůrazu při defenzivní práci. Zasloužené tři body do tabulky si tak připsal tým z Pardubic.

Branky: Stöhr 2, Kratochvíl 2, Kuta, Horník, Hurych – Wohlhöfner 2, Zajíček 2, Drápalík 2, Felgr 2, Götz, Pilný, Samek, Smola, Vrba, Pátek.

Sestava FbC Skuteč: O. Krejčí – D. Stöhr, P. Novák, J. Tesař – L. Horník, M. Kremina, K. Kuta /C/, M. Malý, F. Hurych, J. Kratochvíl.