Články

Zpět na úvod
Muži ve výsledkové krizi

Česká Třebová – v neděli 25. 2. pokračovala svým dalším kolem regionální liga mužů. Na tým Skutče, který do České Třebové dorazil ve velmi osekané sestavě, čekal Dvůr Králové a Jaroměř B. Nelichotivé výsledky však tým dostali až na předposlední místo v tabulce a mizerná forma ani do dalších zápasů neslibovala posun tabulkou směrem vzhůru.

FbC Skuteč – TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem 3:9 (1:1, 2:3, 0:5). Pátý tým tabulky se po úvodním vhazování prakticky nedotkl balónku a prohrával již 1:0, když v šestnácté sekundě dorazil Kreminovu střelu Horník. Skuteč i dále byla aktivnějším týmem, ale Godár v brance Dvora byl bezchybný. Dvorští se postupně osmělovali ke ztečím na Laškovu svatyni a během první třetiny se povedlo srovnat Neumannovi. Vyrovnaný průběh utkání pokračoval i v prostřední části. Nejprve se dvakrát prosadil nejlepší střelec soutěže Janíček a dostal Dvorské do vedení 1:3. To paradoxně nastartovalo Skutečskou honbu za vyrovnáním. Nejprve se z trestného střílení prosadil Kratochvíl a o pouhou minutu později dorovnal skóre Horník. Více z přetrvávajícího tlaku Skuteč nevytěžila a tak udeřilo na druhé straně. Pouhých pět vteřin před koncem druhé třetiny potrestal nedůraz skutečské obrany Janíček (3:4) a tentýž hráč zvýšil minutu po zahájení části poslední. Dvorské i tak ještě čekala spousta práce, protože soupeř se stále nevzdával a stále se hnal za vstřelením kontaktní branky. Ani celkových 41 střel na Godárovu klec nestačilo k vyrovnání a tak Královedvorští trestali. Během posledních sedmi minut se prosadili hned čtyřikrát a stanovili tak finální skóre na možná trochu krutých 3:9.

Branky: Horník 2, Kremina – Janíček 6, Heřmanský 2, Neumann.

TJ Sokol Jaroměř B – FbC Skuteč 5:3 (0:0, 3:0, 2:3). Sedmá Jaroměř chtěla navázat na první vzájemné utkání, ze kterého získala plný počet bodů, zatímco předposlední Skuteč chtěla přerušit dlouhou sérii neúspěchů. Jaroměř vstoupila do zápasu aktivněji, ale na pevnou obranu soupeře se jí dlouho nedařilo vyzrát. Spoustu střel úspěšně zblokoval obraný val Skutče a zbytek pokryl jistý Laška. Druhá třetina už přinesla i první branky zápasu a postarali se o ně Jaroměřští. Nejprve se šťastnou tečí prosadil Jiřička, a když se dvakrát po sobě trefil Jirka, vedla Jaroměř již 3:0. Ve třetí třetině přidal čtvrtou branku do Laškovi sítě znovu Jirka a zaznamenal tak hattrick. Skuteč vstoupila do poslední části zcela jinak a defenzivní taktiku vystřídal ve třetí třetině aktivní pohyb a forčekink hluboko v pásmu Jaroměře, který nesl své ovoce. Během pěti minut se povedlo dvakrát skórovat Kreminovi, jednou Kutovi a rázem bylo zaděláno na drama (4:3). Skutči zbývalo ještě dost času na vyrovnání a pouze brankář Kočí držel Jaroměř nad vodou. Během závěrečného tlaku Skutče se povedlo na druhou stranu uniknout Šrámkovi, který svou šanci stoprocentně využil a definitivně rozhodl o vítězství Jaroměře 5:3. Ani zlepšený výkon Skutče body do tabulky nepřinesl a tým tak posledních 6 zápasů před koncem soutěže zůstává předposlední s devítibodovým náskokem na poslední Trutnov.

Branky: Jirka 3, Jiřička, Šrámek – Kremina 2, Kuta.

Sestava FbC Skuteč: O. Laška, J. Novák – D. Stöhr, M. Hromádko, J. Kratochvíl – L. Horník, M. Kremina, K. Kuta /C/, M. Malý, F. Hurych.