Články

Zpět na úvod
Muži po dlouhé době vítězně

Skuteč – v sobotu 10. března absolvovali florbalisté Skutče domácí turnaj, ve kterém se snažili uchovat naději na záchranu v regionální lize mužů. Soupeřem jim byly týmy Jičína a Náchodu.

FbC Skuteč – KM Automatik FBK Jičín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Trápící se celek domácích, který se krčí na předposledním místě tabulky, vstoupil do utkání aktivněji a zaměstnával Šulce v bráně hostí četnými pokusy. Aktivita domácích byla po zásluze odměněna přesnou střelou Hurycha – 1:0. Po obdržené brance se k útoku osmělil i Jičín, ale Laška v brance domácích neměl příliš práce, protože většinu pokusů hostí zblokovala pevná defenziva. Prim hrály obě obrany i v prostřední části a tak se za jednogólového rozdílu vstupovalo do třetí třetiny. Jičín se vehementně tlačil za vyrovnáním, ale Laška byl bezchybný. Nervydrásající závěr utkání přinesl přesilovou hru Skutče, ve které byl paradoxně nebezpečnější soupeř, ale skóre se stále neměnilo. Až powerplay Jičína v poslední minutě přineslo rozuzlení zápasu – odkrytou klec trefil 11 sekund před třetí sirénou Horník a pojistil tak pro své spoluhráče radost z vítězství, kterou zažili naposledy v prosinci v Trutnově. Významným milníkem pro klub je i vychytaná nula Ondřeje Lašky – tento počin se mu v regionální lize povedl vůbec poprvé.

Branky: Hurych, Horník.

Florbal Primátor Náchod B – FbC Skuteč 7:3 (4:1, 0:1, 3:1). Šestý celek tabulky chtěl vyhrát i druhé vzájemné utkání, nicméně domácí povzbuzeni vítězstvím v prvním duelu nechtěli dát svou kůži lacino. Vstup do utkání ale měli lepší hosté, kdy povedenou kombinaci zakončil střelou do odkryté branky J. Dítě. O pouhou minutu později se zasloužil o vyrovnání Horník, ale zbytek první třetiny opanovali Náchodští. Zejména po individuálních chybách v obraně se hostům povedlo Lašku překonat hned třikrát a rázem z toho bylo vedení 4:1. Mimo skóre bylo utkání velice vyrovnané, což dokazuje i počet střel 29:29. V prostřední části dostala Skuteč šanci ke snížení při vyloučení Klimeše a tuto příležitost dokonale využil Kremina – 4:2. Výhodu přesilové hry dostali i hosté, ale domácí se s vypětím všech sil dokázali ubránit. Co se ale nepovedlo Náchodským v přesilové hře, to o tři minuty později napravil Z. Dítě, když deset minut před koncem zápasu zvyšoval na 5:2. Jiskřičku naděje pro Skuteč vykřesal Tesař, ale když se v posledních třech minutách dvakrát prosadil Kaválek, bylo jasné, že tři body si za výhru 7:3 odvezou hosté.

Branky: Kaválek 3, J. Dítě 2, Dušek, Z. Dítě – Horník, Kremina, Tesař.

Sestava FbC Skuteč: O. Laška – O. Krejčí, M. Hromádko, J. Kratochvíl, D. Stöhr – M. Malý, F. Hurych, M. Kremina, K. Kuta /C/, L. Horník, J. Tesař.