Články

Zpět na úvod
Sobotní turnaj dorostenek

V sobotu 3. 11. se naše dorostenky představily na domácí půdě ve dvou utkáních 1. dorostenecké ligy dívek. První zápas zvládly na výbornou. Druhý zápas, po tuhé bitvě, taktéž zvládly a odnesly si plný počet bodů.

FbC Skuteč – IBK Hradec Králové 7:2

V úvodu utkání probíhal velice vyrovnaný florbal s vysokým množstvím soubojů a příležitostí na obou stranách, dokumentuje to především statistika branek – po prvních 12 minutách svítilo skóre na světelné tabuli 2:2. Od druhé třetiny naše dorostenky ovládaly především střed hřiště a z toho rezultovalo několik skvělých šancí, jednu z nich proměnila Kučerová a Skuteč vedla po dvou třetinách 3:2. Třetí perioda patřila jen a jen dívkám skutečského FbC, které nastřílely 4 branky a zvládly koncovku utkání na jedničku. Za první hvězdu utkání by se dala považovat Sodomková, která zaznamenala 4 kan. body (3+1). Třemi body se blýskla Kotvasová (2+1).

Žacléř TJ Spartak Vrchlabí – FbC Skuteč 2:3

Druhé utkání přineslo velmi vyhecovaný, ale také zajímavý zápas. Soupeřky z dalekého Žacléře hrály s našimi dívkami vyrovnanou partii, někdy až na hranici pravidel a napětí v hale se dalo krájet. První třetina skončila bez branek. V té druhé už branky přišly, ale žádná přestřelka se nekonala – 1:1. Poslední část byla nejzajímavější z pohledu skóre a to proto, že padly hned 3 – Vaňásková s Novotnou daly Skutči vedení 3:1. I přes komplikace při snížení soupeře se povedlo utkání dotáhnout do vítězného konce.

Naše dorostenky jsou nyní na 3. místě a dají se považovat jako aspirantky „na bednu“!