Články

Zpět na úvod
A tým má za sebou skvělý podzim!

Naši muži si našli taktiku na míru, na hřišti jí plní všichni hráči zodpovědně a ukazuje se, že tato strategie ponese ovoce. V neděli 18. 11. zajeli k dvěma posledním utkáním v podzimní části Pardubické ligy a opět přivezli plnou dávku bodů.

FbC Skuteč – FTC Vysoké Mýto B 11:5

Zápas začal velmi svižně a vyrovnaně, skutečští ovšem po gólech Horníka a Hurycha odcházeli po prvních 15 minutách jako vedoucí celek – 2:1. Ve druhé části Skuteč přidala góly 3, konkrétně kapitán Kuta, přidali se Šikl a Hromádko. Vysoké Mýto dvakrát dorovnalo, ale nakonec podlehlo smrtícím brejkům vlků a ti tak vedli o 2 branky – 5:3 po půlhodině hry. Jestli někdo myslel, že druhá třetina byla přestřelka, hodně se pletl. Posledních 15 minut bylo v režii Skutče, která sázela jednu branku za druhou do otevřené obrany Vysokého Mýta, kterému nezbývalo nic, než otevřít hru. Hlavně od 39. do 43. minuty to byl opravdu koncert – 5 branek z 11 celkových za 3 minuty. Tuto kanonádu táhli především Kuta (3+2) a Šikl (2+3). Rezerva FTC sice vsítila dvě branky, ale Skuteč zvítězila nakonec jasně 11:5.

Orel Přelouč B – FbC Skuteč 3:7

Ve druhém zápase nasadili vlci trochu ofenzivnější taktiku, než bylo zvykem v posledních utkáních, ale nakonec se vyplatila. První třetina byla více méně v režii skutečských, jejichž ofenzivě jako by ale zvlhnul prach. Neproměněné tutovky se kupily, zato Přelouč svoje šance důrazně dotlačila do sítě bezmocného Nováka, a vedla 0:2. Druhá třetina byla, troufnu si napsat ta nejlepší, kterou letos náš A tým předvedl. Zkráceně: V blesku vyrovnáno po gólech Horníka a Částka, vlastní gól Orlů, poté přesilovka a šibenice z hole Kreminy. Hurychova branka již na 5:2 a poté opět důrazný Částek, který se protlačil před branku a skóroval. 6 branek za 8 minut znamenalo nalomenou Přelouč a v klidu hrající Skuteč ve třetí třetině. Hurych navíc zvyšoval dlouhým blafákem na 7:2 a bylo rozhodnuto. Přelouč poté jen snížila na 3:7 z početní výhody. Skuteč rozhodla o výhře kolem poloviny zápasu a zaslouženě brala 3 body.

Sestava: Novák (G), Stöhr, Hromádko, Částek, Kuta, Kremina, Horník, Malý, Hurych, Šikl

Muži jsou na 3. místě Pardubické ligy, ale mají o 2 zápasy méně než týmy před nimi, tudíž můžou jít na jaře do čela tabulky. V 8 zápasech získali 17 bodů za 5 výher, 2 remízy a 1 prohru. Po podzimu vede týmové bodování Tomáš Šikl (8+10) v 8 zápasech. Střelecky je na tom nejlépe Hurych, který vsítil 12krát. V brance si oba brankáři vedou skvěle. Lepší statistiky (3,6 gólu na zápas) má Jan Novák. Teď náš A tým čeká dvouměsíční pauza, poté se 12. ledna představí v Pardubicích proti týmům Sokol Slovan Pardubice C a FBC Peaksport Litomyšl B.