Články

Zpět na úvod
Skvělé představení A týmu!

V sobotu 19. 1. se náš A tým poprvé v letošní sezóně představil na domácí půdě a byla to skvělá podívaná. Dva skvělé výkony jak hráčů, tak brankáře Lašky přinesly plných 6 bodů a po nepovedeném minulém kole návrat do boje o první příčku.

FBC PEAKSPORT LITOMYŠL B -FbC Skuteč 4:6

Začátek zápasu byl nepřehledný a plný nedorozumění a chyb, avšak bez branek. Až na konci první třetiny padlo v rozmezí jedné minuty po jednom góle na obou stranách, zásluhou Hurycha na straně domácích, poté Peaksport vyrovnal. Druhá třetina byla florbalově o dost výživnější, 6 branek a skvělý boj o každý metr. Nejdříve Litomyšl udeřila na 2:1, Šikl ovšem bleskově vyrovnal pod horní tyčku. Litomyšl potom začala tlačit Vlky a vytěžila z toho vedení už 4:2. Skutečští nechtěli ztratit další body a chtěli skvělému hloučku fanoušků ukázat, že letos umí otáčet zápasy. Do konce třetiny se trefili důrazný Hromádko a Horník, po půlhodině hry bylo tedy srovnáno 4:4. Ve třetí části Skuteč přidala na obrátkách a měla lehce navrch. Těžil z toho přesnou ranou ze vzduchu Kuta a Skuteč vedla o branku 10 minut před koncem. Lehkomyslný faul rozhozené Litomyšle nabídl domácím přesilovku a šanci rozhodnout definitivně. Nejdříve byl odvolán gól Horníka pro jeho faul, o pár sekund později už kapitán Kuta zavěsil z nulového úhlu naprosto regulérně a pojistil svůj tým, který dotáhl vydřenou výhru a skvělý obrat.

FbC Skuteč – ZŠK Třemošnice 10:5

Druhé utkání dvou prvních týmů tabulky se vyvíjelo ze začátku podobně jako to s Litomyšlí, po téměř 10 minut bez branek. Jenže do té chvíle daleko lepší Skuteč inkasovala během 30 sekund 2 branky a najednou se musela hnát za vyrovnáním proti lídrovi tabulky. Odpověď přišla brzy, a pro změnu dva góly z holí Šikla a Kuty za 30 sekund v síti hostí. Druhá třetina byla za hlasitého fandění fanoušků domácích opravdový koncert, šest branek v síti hostí – již na 4:2 zvyšoval Kremina a před ním Hurych, Třemošnice stačila snížit na 4:3 a poté už jen Vlci – Horníkova branka, brejk v oslabení a druhá branka Kreminy, poté skutečská sedmadvacítka přidala další dvě branky, nejdřív z přesilové hry a poté ve hře 5 proti 5, a byl z toho téměř debakl vyčerpané Třemošnice. Ta to nevzdala a ve třetí třetině ještě statečně bojovala, ovšem marně, Stöhr a Šikl odpověděli na obě korigující branky hostí a skóre tak znělo 10:5 po závěrečné siréně. Oba týmy sklidili potlesk z publika za svoje výkony a bude to právě souboj těchto dvou týmů o konečné prvenství Pardubické ligy.

Sestava Skutče: Laška (G), Krejčí, Severýn, Hromádko, Částek, Horník, Kuta ©, Kremina, Šikl, Stöhr, Hurych