Články

Zpět na úvod
A tým velmi blízko titulu

V neděli 24. 2. odehráli naši muži predposlední turnaj letošní sezony, a to na domací půdě proti rezervě divizního Vysokého Mýta a poté proti Lanškrounu. Oba zápasy dopadly na pohled jednoznačně pro naš A tým, jenž ma na dosah první triumf v historii klubu.

FbC Skuteč – FTC Vysoké Myto B 14:6

I přes fakt, ze soupeř přijel v sedmi hráčích do pole, nechtěl naš A tým nic podcenit a hrál se velmi zajímavý zápas. Lépe vstoupili do utkání hosté, a udeřili dvakrát během první třetiny, favorit ovšem nakonec udeřil hned třikrát, zásluhou Horníka, Hurycha a Stöhra. Druhá třetina, jak je již zvykem, byla smšť branek domácích, 6 branek, poslední 3 za 15 sekund, naprosto zlomily již vyčerpaný tým hostí. Ve třetí třetině už zápas připomínal exhibici, z obou stran. Jeden skutečský hráč za druhým završoval hattrick, branky padali po krásných akcích a Skuteč si dokráčela pro výhru 14:6. Hattrick postupně završili Hurych, Horník a Stöhr.

FBC TJ Draci Lanškroun – FbC Skuteč 4:10

Zápas se hrál v poměrně vysokém tempu, branky padali od začátku spíše do branky draků. V první třetině zářil kapitán vlků, Karel Kuta, když vstřelil čistý hattrick. Krasojízda pokračovala, v již tradičně parádní druhé periodě, kde sice náš A tým dvakrát inkasoval, zato ale pětkrát vsítil, za zmínku stojí dvě trefy navrátilce Malého a Horníka a také 7 kanadských bodů kapitana Kuty. Ve třetí třetině přidali skutečští ještě dvě branky a potřetí v řadě překonali hranici 10 branek v zápase.

Naši muži jsou 2 zápasy před koncem sezóny na 1. místě , s naskokem 5 bodů a vypada to na historicky první titul našeho A týmu. Poslední kolo odehrají v Pardubické Jablotron Aréně 16. března, proti týmům HAGA Pardubice B a 1. FBC Polička.