Články

Zpět na úvod
A tým slaví titul v Pardubické lize!

A tým slaví titul v Pardubické lize!

V sobotu 16. 3. se náš A tým vydal do Pardubic, odehrát své dva poslední zápasy sezóny. K získání titulu jim stačilo získat alespoň bod, naše mužstvo přivezlo celkem 4 a slaví první titul v seniorské kategorii v historii klubu.

FbC Skuteč – HAGA Pardubice B 14:4

Ze začátku utkání outsider trochu trápil náš tým, hrál se bojovný florbal, plný tvrdých střetů. Postupem času ale Skuteč získávala náskok a přidávala na obrátkách, na což se nedařilo rezervnímu týmu HAGY adaptovat a nakonec z toho byl,poslední zápasy skoro až tradiční příděl a skóre 14:4. Mezi bodující se nejvíckrát zapsal Kuta se Šiklem (oba 2+2), hattrickem se ukázal hloučku fanoušků Skutče Horník.

1. FBC Polička – FbC Skuteč 6:6

Po prvním zápase měla Skuteč již jistý titul a přímý postup do regionální ligy a podle toho náš tým vstoupil do utkání – laxně. První třetina v poměru 4:0 pro tým Poličky. Tento vývoj se ovšem podařilo postupem zápasu vyrovnat, i přes velké komplikace s koncovkou od našich hráčů. Náš A tým ukázal bojovný duch, když Malý vyrovnal téměř ztracený zápas 9 sekund před poslední sirénou sezóny. Na závěr sezóny tedy vydřená remíza.

Náš A tým získal v Pardubické lize celkem 40 bodů, za 12 výher, 4 remízy a pouze 2 porážky a skončil na prvním místě.

Kan. bodování:

  1. Karel Kuta – 48 (26+22)
  2. Tomáš Šikl – 44 (24+20)
  3. Lukáš Horník – 39 (27+12)

Průměr branek na zápas:

  1. Jan Novák – 4.09
  2. Ondřej Laška – 5.00

Soupis vítězů Pardubické ligy v našem dresu : Ondřej Laška (G), Jan Novák (G), Ondřej Krejčí, Filip Severýn, Marek Hromádko, Václav Částek, Marek Kremina, Karel Kuta (kapitán týmu), Lukáš Horník, Matěj Malý, Tomáš Šikl, David Stöhr, Filip Hurych.