Ženy bodovaly!

• 28. 11. 2019
  • Václav Částek
  • Ženy

V neděli 24.11.2019 vyrazily Florbalky ke dvěma utkáním v rámci 7. kola 2. Ligy žen, tentokrát do nafukovací haly v areálu Sokol Pardubice.

Holky se poprvé v sezoně sešly v kompletní sestavě a v prvním utkání je v 15:30 hodin čekal soused v tabulce, tým FbK Orlicko-Třebovsko. První třetina byla opatrná a celkem vyrovnaná, kdy jsme mohli vidět šance na obou stranách, nicméně jako první se radovaly v 10. minutě hráčky Orlicko-Třebovska. Další branka v první třetině nepadla a tak se holky odebraly k první přestávce za nepříznivého stavu 0:1. Do druhé třetiny vstoupily aktivněji hráčky Orlicko-Třebovska, které skórovaly v 17. a 19. minutě zápasu, čímž se dostaly se do vedení o tři branky. V té chvíli si holky uvědomily, že takhle by to nešlo a rozjásaly sebe i své příznivce, kterých mimochodem do haly dorazilo celkem dost, brankami Kristýny Šplíchalové a Ivety Záhorkové. Stav byl 2:3, holky se dostaly zpět do hry a zdálo se, že mají nakročeno k velkému obratu. Bohužel opak byl pravdou. Chtíč přidat další branku způsobil útočné výpady a zároveň nechával otevřená zadní vrátka soupeřkám, které toho dokázaly s přehledem využít a dvěmi brankami se dostali opět do vedení o tři góly. Půl minuty před druhou sirénou dokázala ještě vstřelit branku Martina Kembická a do závěrečné třetiny se vstupovalo za stavu 3:5. Třetí třetina byla celkem povedenou kopíí třetiny druhé, kdy krátce po úvodním hvizdu vstřelily branku hráčky Orlicko-Třebovska a dostaly se do vedení 3:6. Na tuto branku naše holky našly recept v podobě dvou vstřelených gólů, kdy se prosadily Míša Hesová a podruhé v zápase Kristýna Šplíchalová (asistence Kembická). Stav byl 5:6, holky byly opět zpět ve hře, ale opět místo chtěného vstřeleného gólu, obdržely góly nechtěné. Tentokrát hned tři a utkání skončilo výsledkem 5:9 ve prospěch soupeřek z FbK Orlicko-Třebovsko. Střely 24:28.

Následovala tříhodinová pauza, během které se odehrály další dva zápasy. Jediným, ale zároveň velkým pozitivem této nekonečné pauzy byl příchod trenéra družstva, který se prvního utkání z pracovních důvodů nemohl zúčastnit.

Téměř ve 20:00 začalo utkání s průběžně třetím týmem v tabulce a to s HAGA Ladies Pardubice. Trenér před utkáním provedl několik pozičních změn, které se nakonec ukázaly být velmi dobrým tahem. Holky od začátku utkání hrály organizovaně, disciplinovaně a nenechávali soupeřkám dostatečný prostor ke hře. I přesto se však z první branky radovala HAGA. Naštěstí to naše holky nezlomilo a na tuto branku našly cca po dvaceti sekundách odpověď, kdy se prosadila Zuzana Malá (asistence Záhorková). Toto si HAGA nenechala líbit a zanedlouho si utrhla vedení zpět pro sebe. Ani to však Florbalky nezlomilo a vyrovnání se dočkaly v 10. minutě, kdy se prosadila Iveta Záhorková. Na tento gól za půl minuty navázala kapitánka Martina Kembická (asistence Ceralová) a poslala Florbalky dnes poprvé do vedení. Od této chvíle se zásadně změnila hra holek, které nechtěly opakovat chyby z předchozího uktání, kde padlo mnoho zbytečných gólů ze střední vzdálenosti. Holky se vracely jedna za druhou, aktivně napadaly a dostupovali k soupeřkám. Sekundu před první přestávkou byla vyloučena Ceralová a florbalky veděly, že za vítězstvím vede ještě dlouhá a těžká cesta. Do druhé třetiny tedy holky vstupovaly v oslabení, ale na časomíře svítil stav 3:2 v jejich prospěch a toho se vzdát nechtěly. Holky oslabení ubránily a v plném počtu se ve 21. minutě díky brance Kristýny Šplíchalové (asistence Kavalírová), dostaly do vedení o dvě branky. Hráčky HAGY si takovou situaci nenechaly líbit a neustále hledaly, kudy by balónek protlačily za záda skvěle chytající Pavly Jelínkové. Florbalky bránily seč jim síly stačily, někdy až moc důrazně a proto do konce druhé třetiny hrály ještě dvakrát v oslabení. Nicméně pokaždé se jim podařilo oslabení ubránit a díky tomu do třetí třetiny vstupovaly za stavu 4:2 v jejich prospěch. Napětí by se dalo krájet, HAGA stupňovala svůj tlak, ale Florbalky nepolevovaly, ba naopak. Holky kromě poctivého bránění také aktivně útočily a chtěly přidat další branky. To se jim podařilo ve 33. minutě, kdy Kembická za asistence Kavalírové zvýšila již na 5:2 pro Florbalky. V tuto chíli začínali všichni příznivci Florbalek věřit, že tohle už holky nepustí. Stát se mohlo cokoliv, ale naštěstí se stalo to, že herní pohoda, klid a nabitá puška v podobě florbalové hole Kristýny Šplíchalové, byly aktivními zbraněmi Skutečských děvčat. Kristýna za asistence Káti Kavalírové ve 36. minutě zvýšila na 6:2. Florbalky následně na hranicích sil odrážely útoky HAGY, které již docházel čas a stupňovala svůj tlak. Toto holky zvládly na jedničku a stav 6:2 vydržel až do závěrečného hvizdu, kdy Florbalky mohly vyčerpané, ale šťastné zvednout vítězně ruce nad své hlavy. Střely 16:18.

Holkám patří velké uznání a gratulace za předvedené výkony. Zároveň Florbalky srdečně zvou všechny své příznivce na poslední bitvy kalendářního roku 2019, které se uskuteční ve Sportovní hale ve Slatiňanech v sobotu 7.12., kde od 09:00 vyzvou domácí SK Spartak Slatiňany a od 12.00 se utkají s družstvem IBK Hradec Králové B.