Články

Zpět na úvod
První a druhé místo na turnaji v Chrasti!

První a druhé místo na turnaji v Chrasti!

V sobotu 1.12.2012 se tým FbC Skuteč zúčastnil turnaje “Florbal Chrast 2012“. Vzhledem k hrací době 10 minut, nižšímu počtu hráčů na hřišti (4+1) a velkého zájmu z řad spoluhráčů se náš tým losem rozdělil na 2 části. Rozlosování turnaje rozhodlo, že týmy FbC Skuteč A i B budou náležet do základní skupiny B se soupeři Fanklub HC Chrudim, IBK Pardubice a rivalem z pardubického přeboru Sokolem Pardubice.

Celek FbC Skuteč A sehrál svůj první zápas proti Fanklubu HC Chrudim. Tento zápas neměl mnoho společného s florbalem, protože soupeř si zřejmě spletl pojmy “florbal“ a “hokej“. Náš tým se nezalekl a ujal se vedení 1:0, což agresivitu soupeře ještě zvýšilo. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet, takže jsme si odnesli pouze 1 bod za remízu 1:1 a k tomu jako bonus jednu zlomenou hůl. V dalším zápase se potkaly oba naše celky a vítězství 2:0 si odnesl tým B. V dalším zápase Skutče A proti IBK Pardubice se opět nedařilo a po prohře znovu 2:0 přicházely chmurné myšlenky na možnost nepostoupení ze základní skupiny. V posledním duelu se vše obrátilo k lepšímu a po těsném vítězství 2:1 jsme se zúčastnili čtvrtfinále z posledního postupového místa.

Týmu FbC Skuteč B se v základní skupině vedlo o poznání lépe. Sokol Pardubice přestřílel 3:0, Fanklub HC Chrudim, který díky lepšímu výkonu rozhodčích již hrál trochu “čistší“ hru, porazil 2:0 stejně jako sesterský tým A. Jediné menší klopýtnutí přišlo v zápase proti IBK Pardubice, kde se skóre zastavilo na výsledku 1:1.

Čtvrtfinálová utkání dopadla dobře pro oba naše týmy, přestože “Áčko“ vyřadilo soupeře SRŠNI Kutřín po remíze 1:1 v základní hrací době i prodloužení až na nájezdy. Tým B domů poslal celek FbC NORDIQUES Chrast jasným výsledkem 5:3. Semifinálová klání se také vydařila. Skuteč A udolala FbC Chrast 2:1 a B si lehce poradilo s AFLC Chroustovice 3:1.

Tímto turnajem se potvrdilo, že florbal je nevypočitatelná hra plná náhlých a nečekaných zvratů, protože tým A to z posledního postupového místa dotáhl až do finále! Zde se s vypětím všech sil podařilo ve velice vyrovnaném zápase porazit své kamarády z klubu výsledkem 2:1 a odnést si absolutní vítězství celého turnaje!

Dalším úspěchem pro FbC Skuteč bylo i udílení individuálních cen, kde nejlepším střelcem turnaje se stal Jan tesař a nejlepším brankářem Ondřej Krejčí. Oběma borcům gratulujeme!

Konečné pořadí turnaje:

  1. místo: FbC Skuteč A
  2. místo: FbC Skuteč B
  3. místo: AFLC Chroustovice
  4. místo: FbC Chrast
  5. místo: SRŠNI Kutřín

Soupisky našich týmů:

FbC Skuteč A: Milan Najman “G“, Petr Bureš, Petr Janoušek, Štěpán Kubíček, Karel Kuta, Petr Novák a Josef Štorek

FbC Skuteč B: Ondřej Krejčí “G“, Lukáš Černík, Petr Hes, Marek Hromádko, Marek Kremina, Tomáš Šikl a Jan Tesař