Články

Zpět na úvod

Je to tam!!!

Tři kola před koncem ligy si naši borci z FbC zajistili postupové druhé místo!

Mají před sebou poslední 2 zápasy této sezóny a náskok luxusních 12 a 18 bodů na třetí a čtvrtý tým tabulky. To je bilance po dvou domácích zápasech, ve kterých Skuteč předvedla bojovnost, odhodlání a nezdolného týmového ducha.

V sobotu hned v prvním zápase celého dne nastoupili domácí proti týmu, který v letošní sezóně nedokázali porazit! Supy Žamberk, tým který spíše než florbalovostí hraje rychlostí a agresivitou, byl tvrdým oříškem i tentokrát. Do utkání za Skuteč nastoupila pozměnená sestava, kde trenér Najman rozhodl z jedné řady udělat ofenzivní bombu, když dal dohromady střelce Šikla a Tesaře, a zdatného doražeče Černíka. Druhá řada byla za to sestavena vyloženě pro boj z blízka.

Zápas začal přesně v 9 hodin ráno, ospalost na domácích sice nebyla znát, ale hned od začátku se zápas odvíjel tak jak chtěli Supy, po gólech ve 4. a 10. minutě vedli 2:0. Netrvalo ale dlouho a pod náporem fanoušků, hlavně oddílu žen, se utrhnul Tesy ze řetězu. Doslova! Tři minuty před koncem dělovkou od hranice basketbalové trojky snížil na 2:1. Do druhé třetiny si další sniperský zásah nechal na čas 02:07. Bohužel o chvíli déle vstřelil Žamberk gól, ovšem po odpískání faulu domacích, takže se kapitáni s rozhodčím domluvili aspoň na samostatném nájezdu. Ten střelec Hůlka proměnil bez váhání a Supy šli do vedení 3:2. Nebyl by to Tesař kdyby to nechal být a tak v totožném čase jako v první třetině vstřelil vyrovnávací gól, tím dokončil hattrick a upevnil si pozici v tabulce nejlepších střelců Skutče. O dvě minuty později se díky přílišné motivaci nechal vyloučit hráč hostů a přesilovku si domácí vychutnali, Hromádko v rohu zmátl obránce naznákem přihrávky po mantinelu na čekajícího Šikla a místo toho namířil svoji čepel směrem před bránu na hokejku Černíka, ten pochopil co udělat a udělal. Skuteč se ke konci druhé třetiny dostala do vedení 4:3 a urputně se dala na bránění. Ve třetí třetině se vše důležité událo, ale během 36 vteřin v deváté minutě. Nejprve překonal brankáře Najmana svým druhým gólem Dostál a následně vrátil vedení Skutči Tesař, čtvrtý zásah, pátý gól domácích, 6 minut do konce. Proti Supům hodně těžkých minut. Bojovalo se víc než za celý zápas a odnesli to dvě hokejky obránců Skutče, stálo to ovšem za to. Ke konci ještě neproměnil samostatný nájezd Kuta, ale radost z vítězství to nezkazilo. 3 body, jistý postup a radost domácích fanoušků bylo tou největší odměnou za bojovnost kterou naši kluci předvedli.

K druhému zápasu nastoupili Skutečští o půl páté odpoledne a s prvními Pardubicemi se dal čekat výborný souboj. Oba týmy čekaly na chybu druhého a rozdíl oproti jiným zápasům byl znatelný. Konečně se hrál florbal, který by svojí úrovní mohl být hodně vysoko. Taktická vyspělost obou týmů se projevila jak v obrané tak přechodové fázi hry, útočníci domácích i hostí se nedostávali do šancí k zakončení. Po první a druhé třetině taktické a vysilující bitvy si týmy vyměnily výsledky. Pardubice vyhráli první a Skuteč druhou třetinu a tak se do poslední části hry šlo za stavu 1:1. Zde se již projevila únava a méně zkušeným hráčům Skutče začali dělat Pardubické útoky problémy. Nejprve v sedmé, pak třinácté minutě dostali skóre na svoji stranu Landsmann a Lacko a nakonec když už Skuteč doufala v ukončení zápasu se trefil Panna. I přes prohru však domáci předvedli, že florbal umí a ve vyšší lize se neztratí.

FbC Skuteč : SK Supy Žamberk 5:4 (1:2, 3:1, 1:1) branky domácích – 11:26 Tesař (Kuta), 17:07 Tesař (Kremina), 26:35 Tesař (Černík), 28:32,PP Černík (Hromádko), 38:50 Tesař (bez A)

FbC Skuteč : Sokol Pardubice E 1:4 (0:1, 1:0, 0:3) branky domácích – 19:05 Černík (Tesař)