Články

Zpět na úvod

Důležité body z Náchoda

Náchod – Po nepříliš vydařeném minulém turnaji v Rokytnici v Orlických horách, se Skuteč vydala 7.2.2015 za honbou bodů do Náchoda.

Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí – FbC Skuteč 5:5 (1:0, 1:0, 3:5). V prvním vzájemném klání dostala Skuteč od Vrchlabí příděl třinácti branek, od čehož se odvíjela defenzivní taktika skutečských pro toto utkání. Během prvních dvou třetin se dařilo taktické pokyny plnit a rozdíl byl pouze dvougólový. Po dalších dvou brankách vedoucího týmu tabulky z úvodu třetí třetiny se zdálo utkání za stavu 4:0 rozhodnuto, ale hráči z města obuvi nesložili zbraně. Dvě branky Havlíčka a jedna branka Kreminy vrátila skutečské do hry. Vrchlabí v napínavé poslední části však ještě odskočilo na rozdíl dvou branek. Pak si osud utkání vzal do svých rukou sváteční střelec Jakub Kadavý, který nejdříve snížil a poté sám po milimetrově přesné přihrávce od Šikla dokázal při hře bez brankáře srovnat na konečných 5:5.

Branky: Rejmont 2, Hayek 2, Pršala – Havlíček 2, Kadavý 2, Kremina

FbC Skuteč – FBC Dobruška 8:5 (2:2, 3:2, 3:1). V listopadovém klání odjela se třemi body Dobruška. Po vyrovnané první části, která skončila 2:2, se začalo aktivně i v druhé části, kdy se po brankách Kuty a Štorka dostali skutečští opět do vedení. Ještě během první pětiminutovky druhé třetiny však Dobruška opět srovnala a vyrovnané utkání pokračovalo bitvou o každý centimetr pole. Otěže utkání převzala Skuteč po dalších brankách Kuty a probuzeného střelce Štorka. Dobruška měla možnost ke srovnání v podobě dvou trestných střílení, ale na brankáři Najmanovi si vylámali zuby jak Černý, tak Jirák. Uklidnění na hole Skutče přinesli v posledních pěti minutách hry branky kanonýrů Šikla a Havlíčka. Snížení v předposlední minutě z hole Flegla už tak přineslo pouze kosmetickou úpravu skóre.

Branky: Šikl 2, Havlíček 2, Kuta 2, Štorek 2 – Čtvrtečka 2, Cvejn, Švorc, Flegl

Sestava FbC Skuteč: M. Najman – O. Krejčí, J. Kadavý, M. Hromádko, J. Pitr – T. Šikl /C/, A. Havlíček, M. Kremina, J. Tesař, K. Kuta, J. Štorek.