Články

Zpět na úvod

Tým A s nulou z Vysokého Mýta

Vysoké Mýto – Po výprasku od Dvora Králové v minulém kole nečekal Skuteč jednoduchý úkol. V regionální lize mužů totiž nastoupili proti dvěma silným soupeřům z čela tabulky. Navíc Skuteč nastoupila bez svého nejproduktivnějšího hráče Šindeláře a chyběl též obraný pilíř Kremina.

Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí – FbC Skuteč 15:3 (4:0, 4:2, 7:1). Skuteč nastupovala do utkání s cílem soupeře přebít neprostupnou obranou, jenže hned během první třetiny vzal tento cíl za své. Týmu Vrchlabí se čtyřmi góly v první části povedlo zlomit soupeře natolik, že Skuteč si už přála konec utkání. Nebylo tedy žádným překvapením, že další dvě branky v Najmanově síti po dvou minutách prostřední části jasně určily, kdo si z utkání odnese 3 body do tabulky. Skutči se ještě povedlo zkorigovat dvěma brankami během půl minuty snížit, ale to bylo vše. Vrchlabí strojově přesným výkonem přidávalo další a další branky. Zmar a hrůzu ve skutečské obraně potvrdily dva góly v posledních 10 sekundách zápasu.

Branky: Lahučký 6, Kramer 4, Šafránek 3, Rejmont, Houžvička – Tesař 2, Horník.

FbC Skuteč – Sokol Pardubice G B – Po brankové nadílce od Vrchlabí čekal na Skuteč další mančaft, který nedá body zadarmo, tedy B tým extraligových Pardubic. Utkání bylo z úvodu vyrovnané a oba týmy vyčkávaly na chybu soupeře. Tu chybu udělala obrana Skutče v první třetině hned dvakrát a skóre tedy bylo po úvodní části 0:2. Naděje na úspěch zmrazil po 40 sekundách prostřední části Pardubický Kosejk. Zanedlouho na druhé straně snížil na 1:3 sváteční střelec Hromádko a vykřesal tak malou šanci na bodový zisk. Onu šanci na body Skuteč držela do desáté minuty druhé třetiny, kdy se trefil Čečotka a o dvě minuty později ještě Cibere. Do třetí třetiny Skuteč nastupovala se čtyřbrankovou ztrátou, jenže Pardubičtí nedávali díky pevné obraně šance na zvrácení výsledku. Útočné snahy Skutče se i přes pár nebezpečných pokusů na výsledku neprojevily, zatímco každá chybička v defenzivě byla rázem potrestána. Za Skuteč snižoval na 2:7 další sváteční střelec Krejčí, jenže všechny ostatní faktory přinesly konečné skóre 2:8.

Branky: Hromádko, Krejčí – Filip 3, Cibere 2, Kosejk, Čečotka, Zatloukal.

Sestava FbC Skuteč: M. Najman – M. Hromádko, J. Štorek, J. Kadavý, O. Krejčí – L. Horník, K. Kuta /C/, A. Havlíček, M. Malý, J. Tesař, L. Černík.

Povánoční bídu ve skutečském týmu dobře dokumentuje skóre z obou turnajů v novém roce, které činí hrozivá čísla 17:42. I přes výsledkový propad se Skuteč nachází na sedmé příčce tabulky a na poslední, jedenáctý, tým Orlicko-Třebovsko má stále náskok 15 bodů. Další zápasy jsou na programu až 20. února, kdy se Skuteč utká s Jaroměří B a přímým konkurentem v tabulce a zároveň regionálním soupeřem Třemošnicí.