Články

Zpět na úvod
Tým A veze z Pardubic plný počet bodů!

Pardubice – Druhé kolo regionální ligy mužů se odehrálo ve sportovní hale Univerzity Pardubice a skutečským florbalistům přivedl los do cesty týmy Poličky a Třemošnice. Proti oběma soupeřům si tak Skuteč chtěla alespoň částečně napravit reputaci po dvou výprascích z předchozího turnaje.

SK 1. FBC Polička – FbC Skuteč 1:5 (0:1, 1:2, 0:2). Oba týmy vstupovaly do zápasu bez bodového zisku a to se po tomto zápase zákonitě muselo změnit. Lepší vstup do zápasu měla Skuteč, když se po dvou minutách hry trefil Tesař. První třetina však přinesla vyrovnanou bitvu bez velkých gólových šancí. Z úvodu prostřední části se mohli radovat hráči Poličky po smolném vlastním gólu Hromádky. Další změnu stavu zařídil v polovině utkání Kadavý a do konce druhé třetiny ještě navýšil na 1:3 šťastnou brankou Tesař. Tentýž hráč završil hattrick v první minutě poslední třetiny a od té doby si Skuteč hlídala bezpečný průběh utkání. Poličce nepomohly zvrátit stav utkání ani dvě přesilové hry a všechny střelecké pokusy navíc končily u bezchybného Lašky. Naopak na druhé straně přidal pátou branku do Puchýřovi sítě Kuta a o vítězi bylo definitivně rozhodnuto.

Branky: Hromádko (vlastní) – Tesař 3, Kadavý, Kuta

FbC Skuteč – ŽSK Třemošnice 9:5 (2:1, 5:3, 2:1). Předchozí vzájemné zápasy obou soupeřů slibovaly vyrovnaný průběh utkání, ale po celý zápas dotahovala Třemošnice náskok Skutče. Skóre duelu otevřel hned po minutě Tesař, ale o tři minuty později se gólové radosti dočkala i Třemošnice po brance Klepače. Na konci vyrovnané první části vrátil vedení Skutči Hurych. Prvních deset minut z druhé třetiny přineslo divokou přestřelku hned o osmi brankách. Na straně Skutče vše zahájil Tesař s Kreminou (4:1). O minutku později snížil Novák, ale tříbrankové vedení vrátil na stranu Skutče kanonýr Tesař, čímž i v druhém utkání po sobě završil hattrick. Brankové hody ale v Pardubicích nekončily. O další změnu stavu se postaral Třemošnický Horák a Skutečští Hurych se Stöhrem – 7:4. Pro tohoto juniora to byla první trefa za A tým. Tečku za touto gólovou divočinou dodal Novák a určil tak skóre po dvou třetinách na 7:4. Skuteč, vědoma si náskoku, vstoupila do poslední části velice defenzivně, aby se neopakovala přestřelka z druhé třetiny. Tato taktika přinesla kýžené ovoce a Třemošničtí střelci si nevěděli rady jak s pevnou obranou, tak ani s připraveným Laškou. Skutči se navíc povedlo ještě dvakrát zvýšit zásluhou Kreminy, který tak hattrickem napodobil Tesaře. Poslední slovo měl ale Klepač, když snížil na 9:5, ale to už nic nezměnilo na tom, že tři body do tabulky si připsala Skuteč.

Branky: Tesař 3, Kremina 3, Hurych 2, Stöhr – Klepač 2, Novák 2, Horák.

Sestava FbC Skuteč: O. Laška (J. Kaňovský) – M. Hromádko, J. Kadavý, D. Stöhr – F. Hurych, M. Kremina, J. Tesař, K. Kuta /C/, M. Lettl.