Články

Zpět na úvod
Tým A bral po zlepšených výkonech 3 body

Jilemnice – Florbalisté Skutče měli v sobotu 28. 1. na programu 13. a 14. utkání regionální ligy mužů. Nejprve je čekala předposlední Lubná a později tým z první příčky tabulky – Vrchlabí.

TJ Lubná – FbC Skuteč 1:8 (0:4, 1:2, 0:2). Skutečští chtěli Lubné oplatit porážku z prvního vzájemného zápasu a to se jim dařilo už od úvodního vhazování. Již po 14 sekundách otevřel skóre Kremina a hned ve třetí minutě zvýšil Kuta. Zaskočení hráči Lubné hrozili v první části jen sporadicky, což potvrzují pouhé dvě střely na Laškovu svatyni. Když se do konce úvodní třetiny povedlo znovu skórovat Kreminovi s Kutou, vstupovalo se do druhé části již za stavu 0:4. I později se Skutči dařilo eliminovat ataky Lubné, která se neprosadila ani v přesilové hře, ve které naopak po šťastném odrazu zvýšil náskok Hurych. Až za stavu 0:5 se Hauptovi povedlo překonat jinak bezchybně chytajícího Lašku. Skuteč ale nepřipouštěla žádné překvapení a ještě do konce druhé třetiny se povedlo završit hattrick Kreminovi (1:6). Skuteč i v poslední části dále držela pevně otěže zápasu a další branky přidal Částek a později i Kuta, který tak hattrickem napodobil Kreminu. Skutečští tak bezpečně dokráčeli za třemi body do tabulky.

Branky: Haupt – Kremina 3, Kuta 3, Hurych, Částek

FbC Skuteč – Špindl Ubals TJ Spartak Vrchlabí 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Vedoucí celek tabulky byl v utkání jasným favoritem, což svoji převahou dokazoval již od začátku utkání. Jenže Skutči vycházela defenzivní činnost na jedničku, neboť, tým s druhým nejlepším útokem ligy se během první části nedokázal prosadit. Hosté se snažili hrozit především z brejků, ale ty pravidelně končili u jistého Racka. Druhá třetina už změnu skóre přinesla, když se v 18. minutě zápasu trefil Sedláček. O sedm minut později se povedlo zvýšit na 0:2 Černému a domácí byli na koni. Jenže již o dvě minuty později snížil ve výborné formě hrající Kremina. Tato branka vehnala hostům energii do žil a tlačili se za vyrovnáním ještě do konce druhé třetiny. Tuto snahu však přerušil z úvodu poslední části smolný odraz do vlastní brány od Hromádky, na který již Laška nemohl reagovat (1:3). Tentýž hráč byl o dvě minuty později vyloučen a nabídnutou přesilovou hru využil po precizní kombinaci Kramer. Domácí i nadále více drželi míček na holích, ale většina pokusů končila zablokováním u obrany hostí nebo na jistém Laškovi. I hosté hrozili, ale Racek již Skutečským střelcům snížit nedovolil. Skóre se až do konce utkání nezměnilo a Vrchlabští tak zvýšili náskok na čele tabulky již na 9 bodů.

Branky: Kremina – Sedláček, Černý, Hromádko (vlastní), Kramer

Sestava FbC Skuteč: O. Laška – M. Hromádko, J. Kadavý, V. Částek, O. Krejčí – M. Kremina, L. Horník, K. Kuta /C/, M. Malý, F. Hurych, M. Lettl.