Články

Zpět na úvod
Áčko obralo domácí Jičín a znovu bodovalo

Áčko obralo domácí Jičín a znovu bodovalo

Jičín – Florbalisté Skutče odehráli v sobotu 11. 2. další kolo regionální ligy mužů. Na programu byl duel s B týmem superligových Pardubic a později s domácím Jičínem.

Sokol Pardubice B – FbC Skuteč 4:3 (0:2, 3:0, 1:1). Pardubice, druhý tým tabulky, byl v utkání jasným favoritem. Proti Skutči hovoří i zkušenosti z předchozích vzájemných zápasů, protože v doposud odehraných pěti zápasech se Skutči nepodařilo získat ani bod. Defenzivně laděná taktika Skutče nesla své ovoce. Rezervu Pardubic zaskočil již ve třetí minutě Kremina – 0:1. Pardubičtí se tlačili do zakončení, ale většina pokusů končila zablokováním nebo u bezchybně chytajícího Lašky. Na konci první třetiny se navíc dostal do úniku Horník a po precizním zakončení zvýšil již na 0:2. Za překvapivého stavu se vstupovalo do druhé třetiny a Pardubickým střelcům se stále nedařilo najít recept na obětavou obranu Skutče. Až v polovině utkání se podařilo snížit přesnou trefou Šťastnému. Slabší chvilku si vybrala obrana Skutče i o minutu později, když se ze standardní situace podařilo vyrovnat Hoffmanovi. A to nebylo vše, protože o tři minuty později otočil skóre milimetrově přesnou ranou Cibere, čímž stanovil stav po dvou třetinách na 3:2. Skuteč se ale nevzdávala a nechtěla se rozloučit s vidinou bodového zisku. To hned ve druhé minutě při přesilové hře potvrdil svou druhou brankou Horník – 3:3. Drama pokračovalo a Pardubičtí s přibývajícím časem stále více mačkali obranu Skutče, při které stála i jistá dávka štěstí. To však svou tvář odvrátilo v tu nejméně vhodnou chvíli. Když už se zdálo, že Skuteč dosáhne na překvapivý bodový zisk, tak se dostal k míčku těsně za půlkou Cibere, který s pomocí dvou odrazů rozvlnil síť za Laškou. Tento tvrdý direkt na psychiku Skutečských přišel pouhé dvě vteřiny před koncem utkání. Pardubičtí neměli problém si zbylé dvě vteřinky hry bezpečně pohlídat a připsali si tři body do tabulky.

Branky: Cibere 2, Šťastný, Hoffman – Horník 2, Kremina

FbC Skuteč – FBK Jičín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Zklamání z prvního zápasu bylo obrovské, ale i v druhém zápase čekala na Skuteč těžká šichta v podobě zápasu proti domácímu Jičínu. Skuteč před zápasem ztrácela na svého soka v tabulce 3 body a pro udržení kontaktu nutně potřebovala vyhrát. Hosté opět zvolili osvědčenou defenzivní taktiku a nejen proto byli domácí více na míčku. I přes optický tlak se Jičínu nedařilo ohrozit Lašku a tak udeřilo na druhé straně, když se po povedené kombinaci podařilo Kutovi přesnou pumelicí vyhnat pavouky z růžku Kraušnerovi branky. Druhá třetina se nesla v podobném duchu, ale stejně jako v první části si Jičínští střelci nevěděli s pevnou obranou Skutče rady. Těsně před polovinou utkání se podařilo navíc skórovat Částkovi (2:0), který se dostal k dorážce své vlastní střely a napodruhé už se nemýlil. Bezradnost domácích narůstala, kterým nepomohla ve skórování ani výhoda přesilové hry. Do poslední části vstupovala Skuteč s dvoubrankovým vedením, které navýšil svým druhým gólem junior Částek. Deset minut před koncem zápasu se dočkali i domácí, kdy se přesnou trefou prosadil Kozák. Hosty však inkasovaná branka nerozhodila a dále držela soupeře na distanc. Po vyloučení domácího Štála se sice Skutči nepodařilo využít přesilovou hru, ale následný tlak přinesl uklidňující branku Kreminy na 4:1. Domácím zbývalo na vyrovnání pět minut, ale hosté precizní obranou změnu stavu nepřipustili a povedeným výkonem dokráčeli za veledůležitými třemi body.

Branky: Částek 2, Kuta, Kremina – Kozák

Sestava FbC Skuteč: O. Laška – M. Hromádko, J. Kadavý, O. Krejčí – M. Kremina, L. Horník, K. Kuta /C/, M. Malý, F. Hurych, V. Částek.