Články

Zpět na úvod
Nabitý víkend FbC Skuteč

Nabitý víkend FbC Skuteč

V pátek o jarních prázdninách se naše týmy po roce vydali znovu na turnaj Dona Boska do Lubné u Poličky. V letošním roce jsme znovu vyslali zástupce z mladších žáků a starších žáků. Po příjezdu na turnaj jsme zjistili, že v tomto roce je konkurence znovu velká. 10 týmů mladších žáků a 8 týmů starších žáků.

První začaly týmy mladších žáků. Kde jsme se ve skupině sešli postupně proti týmům z Poličky, Uhříněvsi, Litomyšli a týmu z Kobylis. Ze skupiny mohly postoupit pouze dva týmy k boji o medaile. V prvním zápase bylo vidět pomalejší tempo a zvyk na jiný povrch a jinou velikost hřiště. Po chvíli hry si však naši hráči zvykli a začali podávat výborné výkony. Poličku porazily 2:0, Uhříněves padla 2:1, Litomyšl 6:4, a nakonec Kobylisy jasná výhra 7:0. A první místo ve skupině. V semifinále jsme narazili na domácího soupeře z Lubné. Po vyrovnané první půli začala Skuteč řádit ve druhém dějství a tým z Lubné porazila. Ve Finále Skuteč narazila na vítěze druhé skupiny, který také neprohrál jediný zápas a to tým z Předměřic, který jsme jasně přehrály 4:0 a odvezli jsem si cenné zlaté medaile. Ve Starších žácích byla konkurence opět velká, náš tým se znovu neztratil a po dvou výhrách a jedné prohře také postoupil do semifinále. Musíme ale přiznat, že náš starší tým tvořili i hráči z mladšího týmu. Po těžkém souboji s Litomyšlí se nám nepovedl ani zápas s Poličkou a skončili jsme na pěkném a přitom nejsmolnějším 4. místě. Přesto jsme zanechali na turnaji výborný dojem ze hry a odjížděli jsme spokojeni. Sestava Mladší žáci – Daniel Nekvinda, Deniz Rybenský, Martin Vojta, Jan Veverka, Jakub Krupka, Adam Pražan, Karel Břeň, Radek Pešek, Petr Fajmon. Starší žáci – Nikolas Mužík, Daniel Nekvinda, Deniz Rybenský, Martin Vojta, Jan Veverka, Jakub Krupka, Tomáš Charvát, Michal Sýkora, Adam Vařejčko, Adam Krátký.

Elévové bojovali v Novém Městě nad Metuji Postupně se naši hráči střetli s obvyklými soupeři s Nového Města nad Metují, Dobrušky a Lanškrouna. Ve všech zápasech jsme se snažily hrát naplno a přehrát soupeře což se nám podařilo a předvedli jsme dobrou hru a soupeře ve všech zápasech přehrály.

V Neděli na výletě v Chlumci nad Cidlinou Starší žáci se v předposledním letošním turnaji utkaly ve 4. koši s týmy Haga Pardubice, Hradec Králové C a posléze s Týmem Pardubice C. Tento turnaj se prvním zápase neodehrával podle našich představ a S týmem Haga Pardubice jsme remízovali 2:2 po nešťastném gólu po ataku našeho golmana. Ve druhém utkání jsme nastoupily na tým, který se nám v letošní sezoně ještě nepovedlo porazit. Tentokrát jsme na soupeře přistoupily aktivně a po vyrovnaném boji jsme s Hradcem remízovali 1:1. A tím jsme byli nasazeni na druhý tým druhé skupiny Sokol Pardubice C. S tímto soupeřem se potkáváme často a je to vždy boj až do konce. Tentokrát se nám po výborném výkonu podařilo znovu vyhrát 5:4.