Víkendové turnaje mužů, žen a starších žáků

2. venkovní turnaj žen a první domácí zápasy mužů a starších žáků

Florbalový víkend patřil domácím zápasům a výjezdu žen.

V sobotu se na domácím hřišti předvedli naši muži. Hned první zápas proti rezervě Litomyšle byl dobře odehraný. Bohužel nás trápí zakončení a utkání tím bylo dlouho vyrovnané. Zajímavostí tohoto domácího turnaje bylo, že do branky musel po 4 letech být nasazen Ondřej Laška. Důvodem je zranění golmanské jedničky. První zápas vyšel výborně - výhra 5:0. V druhém zápase s SPV Pardubice jsme do utkání vstoupili nešťastně a nějaký čas jsme prohrávali. To se rychle otočilo a po dvou třetinách jsme vedli 4:2. Herní výpadek ve třetí části nás stál 3 body. A první prohra v sezóně 7:5.

V neděli se ke svému domácímu turnaji připravili starší žáci, kteří hned na úvod odehráli svůj zápas proti, zatím neporaženým, Sokolům z Pardubic. Hned od začátku bylo vidět, že nepůjde o nic lehkého, ale bojovným výkonem jsme se snažili zápas odehrát co nejlépe. Výsledek 6:2 pro Pardubice byl ukázkou, že v letošní sezóně to s tím to soupeřem bude těžké. V druhém zápase jsme nastoupili proti FbK Orlicko-Třebovsko. Od začátku jsme diktovali tempo hry. Bohužel jsme měli znovu problém v proměňování šancí, tak až do 3. třetiny byl výsledek vyrovnaný. Poté se nám podařilo strhnout hru na naší stranu a zvítězili jsme 8:3. Všem děkujeme za pomoc při organizaci a těšíme se na další zápasy. V neděli jedou junioři do Vysokého Mýta bojovat o udržení nejvyššího koše.

O tomto prodlouženém víkendu se Deniz Rybenský z našeho klubu zúčastnil prvního srazu KTM v Rokytnici v O.H.
Ať se daří i nadále.

Ženy tento víkend vyrazily do Rtyně v Podkrkonoší kde je čekaly dva zápasy. Na první zápas nastoupily proti Rtyni. Nejprve hrály velmi vyrovnaný zápas, ale postupně docházely síly a s tím přicházelo mnoho chyb a ženy nakonec Rtyni podlehly 6:2.
Na druhý zápas nastoupily proti Jablonému, kde přes velmi dobrý výkon všech hraček prohrály 1:4.