9_1628167720.png
8_1628167700.png
71_20230826_142112.jpg

Florbal Skuteč a úspěchy právě skončené sezony!

Pro náš oddíl byl tento rok průlomový, protože jsme nastoupili do dvou celostátních soutěží. Muži odehráli svojí první divizní sezonu, ve které se tolik výsledkově nedařilo. Budeme se muset ještě zlepšit, abychom tuto soutěž mohli hrát dlouhodobě. Dorostenci odehráli první sezonu v nejvyšší soutěži a vedli si velmi dobře. Sezonu zakončili jako nejlepší tým z Pardubického kraje a do play off postoupili z 8. místa. Do toho náš hráč Radek Pešek vyhrál kanadské bodování soutěže!

I další týmy se prezentovaly výbornou hrou a po celou sezonu se opravdu zlepšovaly, tím nám dávají velkou naději do dalších let. Starší žáci získali 4. místo v Hradecko-pardubickém regionu. Před námi jsou pouze velká města Pardubice, Hradec Králové a Jičín.

Mladší žáci odehráli povedenou sezonu, zakončenou 3. místem na turnaji Nisa Open v Liberci. Týmu žen se v letošní sezoně nedařilo tolik jako v loňském roce, ale určitě na tom v příští sezoně zapracují.

Mezi největší úspěchy sezony patří účast našich hráčů všech věkových kategorií na prestižních reprezentačních srazech KTM (kempy talentované mládeže).

Na tyto kempy si trenéři vybírají nejlepší hráče z celé republiky. Za náš klub se ve výběru B14 představil Karel Břeň, B15 Daniel Štorek, G15 Andrea Lacmanová, B16 Deniz Rybenský s Radkem Peškem a B17 Daniel Nekvinda. Je to obrovský úspěch pro jednotlivé hráče a samozřejmě dobrá vizitka klubu. Tento kemp jsme měli možnost pořádat i v naší hale, kde proběhly hned 3 závěrečné kempy. Ve Skutči jsme tak mohli vidět nejlepší hráče svého ročníku, mezi které patřily i opory našeho týmu.

Dalším úspěchem je nominace hráčů ve výběrech Pardubického kraje, ve kterém figuruje hned několik našich hráčů. Dva z nich se zúčastnili závěrečného turnaje v Liberci, kde získali, po finálové prohře na nájezdy, stříbrné medaile.

Velkým úspěchem určitě byla i bronzová medaile dorostenců na turnaji Moravian Cup v Olomouci. Zlatá medaile na domácím Maskotovém turnaji v kategorii elévů a mladších žáků, účast našich dorostenců na turnaji Gothia Cup ve Švédsku a jejich 8. místo. Spousta dalších akcí nás samozřejmě ještě čeká.

Jsme rádi za každý úspěch a rádi mezi sebou přivítáme i nové kamarády, kteří by mohli náš klub reprezentovat na podobných akcích.