Historie

Rok založení 2010

10_20200923_163821.jpg

Historie klubu (co kdy bylo…)

Vznik klubu 20. Září 2010 od roku 2011 pravidelně nastupujeme v oficiálních florbalových soutěžích.

Klub vznikl z nově postavenou multifunkční sportovní halou která ve Skutči vyrostla v roce 2010, tím jsme dostali potřebné zázemí na trénink a pořádání domácích utkání.  Začali jsme s partou 20 kluků, kteří se vše učili a hrozně je to bavilo. U zrodu klubu stáli základní členové Slezák, Kremina, Novák a nepostradatelnou součástí klubu byla pokladní a sekretářka Loskotová z původních zakládajících  členů v klubu zbyla už jenom půlka. Hned v prvním roce se nám podařilo skončit na 3. místě Pardubického přeboru. V druhém roce se k týmu mužů přidal tým žen. A v tomto roce se podařilo Mužům postoupit do vyšší ligy.  Na místních školách byl florbal taky velmi populární, a proto jsme začali přemýšlet o výchově mládeže.  A v roce 2013 jme přihlásili první tým do soutěže. Začátky byli velmi složité a ne všechno se nám dařilo tak jak bychom chtěli.

V roce 2014 se stal novým předsedou klubu Ondřej Laška a společně s novým výkonným výborem se snažili do klubu vnést organizaci.  A více klub zviditelnit  nejen ve Skutči ale i okolí. Uspořádaly jsme 1. Florbalový ples a začali dělat první nábory na školních turnajích.  V roce 2015 se dá říct, že se nám podařilo rozšířit naší základnu i mladší děti a od tohoto roku se práce s dětmi začala rozšiřovat až do nynější podoby.

Od roku 2018 se nám daří držet plnou strukturu klubu. A klub se postupně zapojil do několika projektů, které nám umožnil Český Florbal.